iPad ve iPhone Cihazlarınızda İstediğiniz Resimlerinizi OneNote ile Paylaşın

iPad ve iPhone Cihazlarınızda İstediğiniz Resimlerinizi OneNote ile Paylaşın

512 views

    Bir iPad veya iPhone bir cihazınız varsa kısacası iOS yüklü bir cihaza sahipseniz. Çektiğiniz fotoğrafları facebook, twitter gibi uygulamalar ile direk olarak paylaşabiliyorsunuzdur. Hepimiz bu işlemlerin nasıl yapıldığını az çok biliyoruz. Peki bu fotoğrafları OneNote ile paylaşabilir miyiz ? Tabii ki evet siz yeter ki OneNote notlar ekleyin OneNote uygulaması sizin yolunuzu her şekilde açarak kolaylık sağlıyor. Şimdi yapacağımız ufak senaryoda iPhone cihazım içerisinde çektiğim veya ekran görüntüsünü almış olduğum bir fotoğraf bulunmakta bunu OneNote uygulamam ile paylaşacağım. Hadi başlayalım.

iPad ve iPhone Cihazlarınızda İstediğiniz Resimlerinizi OneNote ile Paylaşın-01

Şimdi iPhone cihazım üzerimde fotoğrafları açarak sol altta bulunan paylaş butonuna dokunuyorum. Paylaşmak istediğim fotoğrafı seçtiğimde OneNote uygulama göremiyorum. Şimdi Kırmızı ok ile gösterilen Fazlası butonuna dokunuyorum.

iPad ve iPhone Cihazlarınızda İstediğiniz Resimlerinizi OneNote ile Paylaşın-02

Karşımıza etkinlikler penceresi açılıyor. Bu ekranda OneNote ile paylaşım yapabilmem için OneNote uygulamamın kapalı olduğunu görebiliriz.

iPad ve iPhone Cihazlarınızda İstediğiniz Resimlerinizi OneNote ile Paylaşın-03

Şimdi yuvarlak butona dokunarak OneNote uygulamamızı açılmasını sağlayalım.

iPad ve iPhone Cihazlarınızda İstediğiniz Resimlerinizi OneNote ile Paylaşın-04

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi OneNote uygulamam gelmiş durumdadır. Fotoğrafımızın seçili olduğundan emin olduktan sonra OneNote uygulamamıza dokunalım.

iPad ve iPhone Cihazlarınızda İstediğiniz Resimlerinizi OneNote ile Paylaşın-05

Bir mail ekranı gibi pencere açılacaktır. Bu ekranda yukarıda kırmızı yazılarda yazıldığı gibi fotoğrafları göndereceğimiz. Not defterini hatta bölümü seçebilir ve notlar alabiliriz. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Gönder butonuna dokunalım.

iPad ve iPhone Cihazlarınızda İstediğiniz Resimlerinizi OneNote ile Paylaşın-06

Bilgisayarımdan OneNote uygulamamı açtığımda resmi gönderdiğimiz bölümü açtığımızda sonuç yukarıda ki ekranda olduğu gibi görünecektir. Kısacası işlemi başarılı bir şekilde tamamlamış olduk.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate