iPad OneNote App Experimental

iPad OneNote App Experimental

757 views

    Geçtiğimiz günlerde Windows 10 kullanıcıları için OneNote App Preview (ön izleme) sürünü test etmeleri için bir seçenek sunulmuştu. Bu seçenek artık iPad kullanıcıları içinde geçerli oldu. Eğer iPad cihazınızda OneNote uygulamanızı güncellediyseniz. Sürüm: 15.26 sizlerde OneNote Experimental (Deneysel) özellikleri etkinleştirebilirsiniz. Tabii bu seçenek isteye bağlı bir durum olduğu için test edip etmemek tamamen sizin elinizde. Test edip beğenmezseniz eski özellikleri kullanmaya devam edebilirsiniz. Peki OneNote Experimental (Deneysel) özellikleri nasıl etkinleştireceğiz. Birlikte inceleyelim. (Şuan iPhone kullanıcıları OneNote Experimental (Deneysel) özellikleri kullanamazlar)

iPad OneNote App Experimental-01

Öncelikle iPad cihazımızda OneNote uygulamamızı açalım. Sol üst köşede bulunan üç çizgi işaretine dokunalım. Bu arada yukarıda gördüğümüz ekran OneNote Experimental (Deneysel) sürümünden bir önceki versiyondur.

iPad OneNote App Experimental-02

Açılan menüden Ayarlar ikonuna dokunalım.

iPad OneNote App Experimental-03

Açılan ayarlar penceresinden Deneysel Özellikleri Etkinleştir öğesini aktif hale getirelim.

iPad OneNote App Experimental-04

OneNote Experimental (Deneysel) özellikleri etkinleştirebilmek için OneNote uygulamasından çıkmamız gerekmektedir. Çık butonuna dokunalım.

iPad OneNote App Experimental-05

OneNote uygulamamızı tekrar açtığımızda iPad cihazımızda OneNote uygulamamız yeni görünümüyle açılacaktır. Dikkat ederseniz yukarıda bölümler görünmüyor ! Şimdi kırmızı kutucuk içerisinde bulunan geri butonuna dokunalım.

iPad OneNote App Experimental-06

Genel görünüş itibari ile Windows 10’da olduğu gibi uygulamamız bize OneNote Online hatırlatmaktadır. Bölümler artık yukarıda değil sol yanda durmaktadır. OneNote Experimental (Deneysel) özellikleri test etmeye başlayabilirsiniz. Yazımın başında belirttiğim gibi memnun kalmazsanız eski sürüme geri dönebilirsiniz. Bakalım diğer güncellemelerde ne gibi yenilikler gelecek ?

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate