iOS Cihazlarda Safari OneNote Web Clipper Kullanımı

iOS Cihazlarda Safari OneNote Web Clipper Kullanımı

685 views

    OneNote Clipper hakkında bir çok makale yazdım neredeyse tüm tarayıcılar üzerinde test ettim. OneNote kendini sürekli yenilediği için muhtemelen daha önceden yazmış olduğum bir çok OnNote Clipper makalesini tekrar elden geçirmem gerekecek. Ahhh OneNote Ahhh 😀 Bugünkü anlatacağım konu ise iOS Cihazlarda Safari OneNote Web Clipper Kullanımı burada aklınıza şu gelebilir iPhove veya iPad cihazlar üzerinde bulunan Safari tarayıcısına bir eklentmi yükleyeceğiz ? Cevap veriyorum hayır aslında burada tamamen iOS bir cihazın özelliğini kullanacağız. Tabii bu işlemlere başlamadan önce muhakkak iPad ve iPhone Cihazlarınızda İstediğiniz Resimlerinizi OneNote ile Paylaşın konu başlıklı yazımı okumanızı öneririm. Yine aşağıda daha önceden OneNote Clipper hakkında yazmış olduğum tüm yazılara ulaşabilirsiniz.

Şimdi isterseniz vakit geçirmeden iOS Cihazlarda Safari OneNote Web Clipper Kullanımı konu başlıklı yazımızı uygulamaya başlayalım.

Şekil-01

Elimde bulunan iPhone telefonum ile Safari tarayıcımı açarak https://www.onenote.com/clipper bağlantısına giriş yapıyorum. Açılan sayfadan OneNote Web Clipper’ Edinin butonuna dokunuyorum.

Şekil-02

Karşıma yukarıda ki uyarı penceresi açılıyor. Burada ne yapmam gerektiğinden bahsediyor. Ama benim bu işlemlerden önce muhakkak iPad ve iPhone Cihazlarınızda İstediğiniz Resimlerinizi OneNote ile Paylaşın konu başlıklı yazımı okumanızı söylemiştim. Eğer bu yazıyı okursanız işleriniz daha kolay olacaktır.

Şekil-03

Şimdi Safari tarayıcınız üzerinde istediğiniz bir web sayfasını açın ve sayfayı açtıktan sonra kırmızı kare içerisinde bulunan paylaş butonuna dokunun.

Şekil-04

Nerede paylaşmak istediğimizi soran ufak bir ekran gelecektir. Bu ekran içerisinde OneNote uygulamanızı seçin.

Not: Paylaşımın başarılı olması için iOS cihazınız üzerinde OneNote uygulamasının daha önceden başlatılmış olması gerekmektedir.

Şekil-05

Açılan pencerede ilgili web sayfa içeriğini hangi konuma kaydedeceğiniz bölümü seçtikten sonra Gönder butonuna dokunalım.


Şekil-06

Gönderme işlemini yaptıktan sonra OneNote uygulamamıza dönerek gönderdiğimiz konum üzerinde web içeriğinin başarılı bir şekilde gidip gitmediğinden emin olmak için gerekli kontrollerinizi yapabilirsiniz.

Şekil-07

Bilgilendirme : Bu işlemleri iOS cihazınız üzerine yüklemiş olduğunuz Google Chrome web tarayıcısı üzerinden de yapabilirsiniz. Yukarıda ki görselde olduğu gibi her hangi bir web sayfasını açtıktan sonra sayfa içerisinde bulunan üç noktaya dokununuz açılan menü üzerinden paylaş butonuna donunuz ve Safari tarayıcımız üzerinde yapmış olduğumuz diğer tüm işlemleri gerçekleştirerek Web Sayfasının içeriğini OneNote gönderebilirsiniz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote Uygulamasını Sıfırlayın

    Bugüne kadar OneNote özelliklerinden bahsettik. Her şeyden dörtdörtlük bahsettik bazen kullandığımız yazılımlarda her şey yolunda gitmeyebilir. Bu durumda OneNote uygulamanızı sıfırlamanız gerekebilir. İşte bu yazımızda Windows 10 OneNote uygulamanızı nasıl sıfırlayacağınızdan bahsedeceğiz. ...

Read More
Sponsor
Translate