Belgelerinizi OneNote’a Yazdırın

Belgelerinizi OneNote’a Yazdırın

1.307 views

    Bir Word, Excel hatta PowerPoint belgenizi muhakkak yazıcıya göndererek kağıt üzerine çıktı almışsınızdır. Gelin artık bu tarz belgelerinizi OneNote üzerine gönderelim ve her yerden bu notlarımıza anında ulaşalım. İşlem oldukça basit ve kolaydır. Tıpkı bir A4 çıktısını yazıcıya göndermeden hiçbir farkı yok sadece yapmanız gerek yazıcı seçerken OneNote 2010 veya 2013 uygulamanızı seçmek olacaktır. Hadi birlikte ufak bir uygulama yapalım.

Belgelerinizi OneNote’a Yazdırın-01

Öncelikle yapmanız gereken OneNote üzerine göndermek istediğiniz Word belgesini açalım. CTRL + P tuş kombinasyonunu kullanarak yazdırma seçeneklerini açalım.

Belgelerinizi OneNote’a Yazdırın-02

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi yazıcı seçenekleri açılacaktır. Sizleri duyar gibiyim tanıdık bir ara yüz J evet hepimizin gün içinde karşılaştığı bir ekran, Şimdi normal bir printer yerine Send To OneNote 2013 seçeneğini seçerek yazdır butonuna tıklayalım.

Belgelerinizi OneNote’a Yazdırın-03

Karşımıza yukarıda ki yani OneNote içinde konumunu seçin penceresi açılacaktır. Bu ekranda yazdırmak istediğiniz not defterini ve bölümü seçerek tamam butonuna tıklayalım.

Belgelerinizi OneNote’a Yazdırın-04

Sonuç yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi olacaktır. Belgemizi OneNote üzerine yazdırdık. Ben yazıcı seçeneklerinden A4 kağıdı seçili bıraktığım için belgem kaç sayfaysa OneNote üzerine de o kadar sayfa olarak gelmiş bulunmaktadır.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Microsoft Teams ile Tanışın

Microsoft Teams Nedir ? ; tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İş birliğinin ve çalışmaların açık bir şekilde gerçekleştiği bir yerdir. Aşağıda ki video kaydında bir çok ...

Read More

Cloud Vision Connect Etkinliğine Davetlisiniz

  UnifyTR – Cloud Vision Connect etkinliğine davetlisiniz. Tüm gün Microsoft Azure ve Microsoft 365 konuşacağımız etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. https://goo.gl/iAqeEy adresinden kayıt olabilirsiniz. Konuşmacılar:  Mehmet PARLAKYİĞİT, Softline Türkiye – MVP Muammer ...

Read More

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More
Sponsor
Translate