Windows Versiyon Safari OneNote Clipper

Windows Versiyon Safari OneNote Clipper

486 views

OneNote Clipper daha önceden ne işe yaradığını sizlere anlatmıştım. Bu yazımda yine OneNote Clipper’dan bahsedeceğim. Windows Üzerine kurulmuş olan Safari üzerinde nasıl çalıştırabileceğimizden bahsedeceğim. Ama OneNote Clipper’ın ne işe yaradığından ufakta olsa bahsedelim. OneNote Clipper sayesinde internette dolaşırken hoşunuza giden bir web sayfasının tamamıyla görüntüsünü alabilir bir haberi veya bir makaleyi OneNote gönderebilir veya sadece bir web sayfasının belirli bir kısmını clipper sayesinde kırpabilirsiniz. Kırmış olduğunuz belge ve dokümanlara istediğiniz yerden anında ulaşabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için bu linki tıklayabilirsiniz.

Daha önce yazmış olduğumuz diğer tarayıcılar üzerinde OneNote Clipper nasıl etkinleştirdiğimizi görebilmek için aşağıda bulunan linkleri kullanabilirsiniz.

Şimdi ise Safari Web Browser üzerinde OneNote Clipper nasıl etkinleştirdiğimizi aşağıda uygulamalı olarak göreceğiz.

Windows Versiyon Safari OneNote Clipper-01

Öncelikle Safari web tarayıcımızı açarak https://www.onenote.com/clipper adresine giriş yapalım. Giriş işlemini yaptıktan sonra OneNote’a Kırp butonuna tıklayalım.

Windows Versiyon Safari OneNote Clipper-02

Şimdi farklı bir pencere karşımıza gelecek ve bu pencerede OneNote Clipper etkinleştirmek için neler yapabileceğimiz anlatılmaktadır. Öncelikle yer işaretleri çubuğunu açmak için Ctrl + Shift + B tuş kombinasyonunu kullanarak yer imleri çubuğumuzu açalım.

Windows Versiyon Safari OneNote Clipper-03

Yukarıda ki ekranda yeşil kare içerisine alınmış bölümde yer imleri çubuğumuz açılmış durumdadır. Şimdi OneNote’a Kırp butonunu faremiz yardımıyla yer imleri çubuğumuza sürükleyelim.

Windows Versiyon Safari OneNote Clipper-04

Sürükleme işleminden sonra karşımıza açılan ufak pencereye OneNote Clipper veya anlayacağınız bir şekilde isim vererek OK butonuna tıklayalım.

Windows Versiyon Safari OneNote Clipper-05

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi OneNote Clipper kısa yolumuz yer imleri çubuğumuza başarılı bir şekilde yerleştirildi. Şimdi bu kısa yola tıklayalım.

Windows Versiyon Safari OneNote Clipper-06

OneNote Clipper penceremiz açılmış durumda artık. Microsoft hesabımız ile oturum açarak OneNote Clipper’ı Safari web tarayıcımızda kullanmaya başlayabiliriz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate