Windows 10 OneNote Uygulamasını PowerShell ile Kaldırın

Windows 10 OneNote Uygulamasını PowerShell ile Kaldırın

2.024 views

    Windows 10 hayatımıza 29 Ağustos 2015 tarihinde iyice girmeye başladı. Bu arada bir çok Windows 10 güncellemesi yayınlamdı. Kimisi bizi hatalardan kurtarırken kimiside bizi hatalarla boğuşmamıza sebep oldu. Konumuza dönecek olursak; Mağaza içerisinden edinebildiğimiz OneNote uygulamasını açtığımızda bizden bir Microsoft Hesabı isteyecektir Lakin hesabınızı girdiğiniz halde notlarınıza not defterlerinize bir türlü ulaşamıyorsanız bu durumda OneNote uygulamasını kaldırmanız ve Windows mağazadan tekrar kurmanız gerekecektir. Yazımızı uygulayarak görelim.

Windows 10 OneNote Uygulamasını PoweShell ile Kaldırın-01

Yukarıda ki ekran Windows Mağazadan ücretsiz olarak yüklediğim OneNote uygulamasını göstermektedir. OneNote 2013 ile karıştırmamamız için bu ekran görüntüsünü paylaşmak istedim.

Windows 10 OneNote Uygulamasını PoweShell ile Kaldırın-02

Tüm ayarlara giderek sistem altında bulunan uygulamalar ve özellikler bölümüne geldiğimizde OneNote uygulamamın üzerine geldiğimizde OneNote uygulamamın bu yöntemle kaldıramayacağımı gördüm.

Özetle ;

OneNote uygulamasını açtığınızda ve Microsoft Hesabıyla giriş yaptığınızda notlarınıza erişemiyorsanız, ve notlarınızı görüntüleyemiyorsanız yapmanız gereken PowerShell ile OneNote uygulamasını kaldırmak olacaktır.

Windows 10 OneNote Uygulamasını PoweShell ile Kaldırın-03

Şimdi arama bölümüne PowerShell yazalım. Çıkan PowerShell kısayoluna sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçelim.

Windows 10 OneNote Uygulamasını PoweShell ile Kaldırın-01

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi “get-appxpackage *microsoft.office.onenote* | remove-appxpackage” PowerShell komutunu vererek OneNote uygulamamı başarılı bir şekilde kaldırmış durumdayım. Aynı PowerShell script’i ile Windows 8.1 kullanıcılarıda OneNote uygulamasını kaldırabilirler.

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

4 Comments
  1. Hocam 29 Ekim değil 29 Temmuz değil miydi? 😀

    Cevapla

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate