Outlook’a Gelen E-Postları OneNote Gönderin

Outlook’a Gelen E-Postları OneNote Gönderin

599 views

    Gün geçtikte değişen ve gelişen teknoloji sayesinde bilgi akışı çok hızlandı. Her yerden her şekilde bilgi alabiliyoruz. Bunların başında akıllı cihazlarımız ve bilgisayarlarımız gelmektedir. Nerdeyse artık hepimiz bilgisayarında Microsoft office yazılımlarından olan Outlook neredeyse kullanmayan kalmadı diyebiliriz. Durum böyle olunca maillerimizi Outlook üzerinden takip eder olduk. Peki bilgisayarımızda kurulu olan Outlook posta kutumuza ne tür mailler geliyor. Örneğin bir iletişim bilgisi veya bir not veya bir ayrıntı. Bunlara anında ulaşabilmek için belirli klasörler içine atıyor olabiliriz. Ben benim için önemli gördüğüm e-postalarımı genellikle OneNote göndermeyi tercih ediyorum. Sebebine gelince istediğim veriye veya bilgiye anında her cihazımdan ulaşmak istiyorum. Şimdi birlikte bir e-postanın nasıl OneNote gönderildiğini birlikte görelim.

Outlook’a Gelen E-Postları OneNote Gönderin-01

Şuan yukarıda ki ekranda bana bir e-posta geldi araştırdığım bir konu üzerine bu e-posta benim için çok önemli ve ben bu maili OneNote kaydetmem için bu veriyi kopyalayıp yapıştırmam gerekecek normalde ama ben bunu yapmak yerine Outlook üzerinde bulunan OneNote gönder aracını kullanarak bu maili OneNote hesabıma göndereceğim. Yapmam gereken sadece OneNote simgesine tıklamak olacaktır.

Outlook’a Gelen E-Postları OneNote Gönderin-02

Karşıma OneNote’ta Konum Seçin Penceresi açılacaktır. Göndermek istediğim; Not defterini yine göndermek istediğim bölümü seçerek Tamam butonuna tıklıyorum.

Outlook’a Gelen E-Postları OneNote Gönderin-03

Şimdi ise E-Postamı gönderdiğim Not defterimi ve bölümü açıyorum. Görüldüğü üzere istediğim e-posta OneNote üzerinde ayrıntılarıyla birlikte yerini almış bulunmaktadır. Gelen e-postanın konu başlığına göre yeni bir sayfa açılmış bu e-postanın hangi tarihte kimden geldiği de ayrıca tablo içerisinde yer almaktadır.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate