OneNote’a E-Posta Gönder

OneNote’a E-Posta Gönder

606 views

    OneNote’a E-Posta Gönder demekle ne demek istediğimi merak eder gibisiniz sanki J OneNote’a E-Posta gönderirken bir şikayet veya bir geri bildirim amaçlı olarak bir e-posta göndermiyoruz aslında amaç her nerde olursanız olun OneNote uygulamanıza erişemiyor olabilir veya güvenlikten ötürü OneNote bildirimlerini açamıyor olabilirsiniz. En basit manada bir güvenlik duvarına takılıyor olabilirsiniz. Burada önemli olan mail atıyor olabilmenizdir. E-Posta gönderiyorsanız her hangi bir uygulama v.s olmadan da notlarınızı tutmaya devam edebilirsiniz. Hadi bunu nasıl yaptığıma birlikte bakalım.

OneNote’a E-Posta Gönder-01

Öncelikle yapmam gereken www.onenote.com sayfasına girmek ve ardından E-posta gönderin başlığı altında bulunan E-Postayı ayarlayın linkine tıklamak olacaktır.

OneNote’a E-Posta Gönder-02

OneNote bizden ilgili yani me@onenote.com atacağımız mailleri hangi mail adresiyle göndereceksek o mail adresi yani Microsoft hesabıyla giriş yapmamızı isteyecektir.

OneNote’a E-Posta Gönder-03

Karşımıza yukarıda ki sayfa açılacaktır. Ben me@onenote.com mail adresine mehmetparlakyigit@hotmail.com mail adresini kullanarak mail attığımda e-posta içeriği onenote üzerinde varsayılan bölüme eklenecektir. İlgili mail adresinizi kaydetmek için Kaydet butonunu tıklayalım.

OneNote’a E-Posta Gönder-04

Şimdi mail adresimden me@onenote.com E-posta adresine bişeyler karalayarak gönderiyorum. Yukarıda ki metne dikkat edelim.

OneNote’a E-Posta Gönder-05

Şimdi OneNote uygulamamı açıyorum. Hızlı notlar bölümünde me@onenote.com mail adresine gönderdiğim mailin içeriğini görüyorum. Benim almak istediğim notu bir web sayfasını OneNote benim yerime notlarım üzerine işlemiş oldu.

OneNote’a E-Posta Gönder-06

Denemek için mail adresimin kurulu olduğu iPhone telefonum üzerinden me@onenote.com mail adresine tekrar bir e-posta gönderdiğimde Hızlı notlar bölümünde mailimin içeriğini görebilirim. Yeter ki siz not almak ve çalışmalarınızın sürekliliğini ve istikrarını korumak isteyin. OneNote bunu sizin adınıza her zaman yapacaktır.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts
2 Comments

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate