OneNote Uygulama Eşitlemesini Elle Tetiklemek

OneNote Uygulama Eşitlemesini Elle Tetiklemek

481 views

Artık aktif olarak OneNote kullanmaya başladık ve tüm notlarımızı OneNOte üzerinde tutuyoruz. Bilgisayarımızı açtık ardından OneNote uygulamamızı açtık nedense OneNote uygulamamızda eşleşme problemi yaşıyoruz. Öncelikle bilgisayarımızın internete çıkıp çıkmadığından emin olalım. Eğer bilgisayarımız internete çıkmıyorsa bilgisayarımızın internete çıkmasını sağlayalım. Makinemiz internete çıktı ve hala eşleşme başlamadıysa eşleşme işlemini elle tetiklememiz mümkün. Şimdi yaşadığımız bu problemi birlikte çözümlemeye çalışalım.

OneNote Uygulama Eşitlemesini Elle Tetiklemek-01

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi not defterlerimizin hiç birisi eşleşmemiş durumdadır.

OneNote Uygulama Eşitlemesini Elle Tetiklemek-02

OneNote üzerinde ilgili not defterimizin üzerine gelerek sağ tıklayalım. Açılan menüden Not Defteri Eşitleme Durumunu tıklayalım.

OneNote Uygulama Eşitlemesini Elle Tetiklemek-03

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi tüm not defterlerini aynı anda eşitleyebilir veya tek tek de eşitleyebilirsiniz. Ben tek tek eşitlemeyi tercih ettiğim için ilgili not defterlerinin hemen yanında bulunan Şimdi Eşitle butonuna basıyorum.

OneNote Uygulama Eşitlemesini Elle Tetiklemek-04

İlgili not defterim eşitlenmeye başlamış durumda biraz beleyelim.

OneNote Uygulama Eşitlemesini Elle Tetiklemek-05

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi not defterlerimi başarılı bir şekilde eşitledim. Son güncelleme saatlerini görebilirsiniz.

OneNote Uygulama Eşitlemesini Elle Tetiklemek-06

Eşitleme işlemini diğer bir yöntem olan Dosya menüsüne girerek Eşitleme Durumunu görüntüle butonuna da basabilirsiniz. Böylelikle notlarınız eşitlenmiş olacaktır.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts
One Comment

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate