OneNote iPad ve iPhone Cihazlarda Konuştuklarınızı Not Alın

OneNote iPad ve iPhone Cihazlarda Konuştuklarınızı Not Alın

548 views

    Gün içerinde bir çok koşuşturmanın içinde yer alıyoruz. Bazen unutmamız gereken notlar almamız ve akıllı cihazlarımızda klavye kullanmak gibi bir şansımız olmayabilir. Örnek vermek gerekirse araba sürdüğünüzü düşünün ve bir telefon numarası öğrendiniz, bu numarayı unutmadan kaydetmeniz gerekecektir. Birde araba sürüyorsunuz bu durumda nasıl not alabilirsiniz. Belki bir şekilde yazarsınız ama bu durum sizi ve çevrenizdeki insanların hayatını tehlikeye atabilir. Bu durumdan kurtulmak için iPhone ve iPad cihazlarınızda OneNote uygulamanıza konuştuklarınızı yazılı olarak not aldırabilirsiniz. Nasıl mı ? hadi birlikte görelim.

OneNote iPad ve iPhone Cihazlarda Konuştuklarınızı Not Alın-01

Not :Öncelikle bu özelliğin OneNote özelliği olmadığını iOS cihazların bir özelliği olduğunu söylemek istiyorum. iPad ve iPhone cihazlarda bulunan bu özelliği sadece OneNote uygulamamız desteklemektedir. Yukarıda ki ekranda farklı bir not uygulaması açık ve bu işlemi farklı bir uygulamadan yapabildiğimizi görebiliriz.

OneNote iPad ve iPhone Cihazlarda Konuştuklarınızı Not Alın-02

Şimdi iPad cihazımda OneNote uygulamamız açarak açılan klavye üzerinde bulunan mikrofon işaretine dokunuyorum.

OneNote iPad ve iPhone Cihazlarda Konuştuklarınızı Not Alın-03

Karşıma bir ses algılama bölümü açılıyor ve konuştuklarımı iPad cihazım üzerinde bulunan OneNote uygulamamda not almış oluyorum.

OneNote iPad ve iPhone Cihazlarda Konuştuklarınızı Not Alın-04

Şimdi aynı işlemleri iPhone cihazımda yapıyorum. Mikrofon görseline dokunalım.

OneNote iPad ve iPhone Cihazlarda Konuştuklarınızı Not Alın-05

Aynı şekilde iPhone cihazımda artık konuştuklarımı OneNote üzerine not alabiliyorum. Bana en büyük katkısı ise tüm cihazlarım anımda senkron olarak almış olduğum tüm notlar eşitlenmiş olacaktır.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate