OneNote iPad Bugün Widget’ı

OneNote iPad Bugün Widget’ı

477 views

    iPad cihazlar üzerinde artık bugün widget üzerine OneNote konumlandırabiliyoruz. Daha önceden bu özellik sadece iPhone cihazlar üzerinde yer almaktaydı. Şimdi ise iPad cihazlar üzerinde Bugün widget üzerine yerleştirebileceğiz. Bu sayede hangi uygulamada olursak olalım bugün widget üzerinden yani bildirim merkezinden kısa notlar alabilecek fotoğraf çekebilecek , listeler oluşturarak son notlarımızı görüntüleyebileceğiz.

OneNote iPad Bugün Widget’ı-01

Bu güncelleme 16 Temmuz 2015 tarihinde yayınlamıştı ve sizlere twitter üzerinden bu güncelleme hakkında bilgi vermiştim. Şimdi isterseniz iPad Bugün Widget’ı üzerine OneNote uygulamamızı yerleştirelim.

OneNote iPad Bugün Widget’ı-02

iPad cihaz kullananlar bilir parmağımızı yukarıdan aşağı doğru sürüklediğimizde bildirim merkezi açılmaktadır. Yukarıda olduğu gibi bildirim merkezini iPad cihazımızda açmış bulunmaktayım. Şimdi Düzenle yazan bölüme dokunalım.

OneNote iPad Bugün Widget’ı-03

OneNote uygulamamız bugün widget’ı üzerinde dahil olmayan uygulamalar arasında yer almaktadır. Şimdi OneNote sol yanında bulunan + butonuna dokunalım.

OneNote iPad Bugün Widget’ı-04

OneNote uygulamamız yukarıda ki uygulamada görüldüğü gibi Bugünün özeti bölümünde yer almaktadır. Şimdi sol tarafta bulunan Bitti butonuna dokunalım.

OneNote iPad Bugün Widget’ı-05

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi Bugün Widget’ı üzerinde OneNote bildirimleri görünmektedir. Peki OneNote bugün bildirim merkezinde görünmesiyle ne tür faydalar sağlayacağını hatırlayacak olursak; hangi uygulamada olursak olalım bugün widget üzerinden yani bildirim merkezinden kısa notlar alabilecek fotoğraf çekebilecek , listeler oluşturarak son notlarımızı görüntüleyebileceğiz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate