OneNote iOS Cihazlarda Sayfayı E-Posta Olarak Gönder

OneNote iOS Cihazlarda Sayfayı E-Posta Olarak Gönder

431 views

iOS bir cihaza sahipseniz muhtemelen cihazınız üzerinde sıklıkla mail alış verişi yapıyorsunuzdur. Peki Bu mail trafiği içersin de günlük yaptığımız işlerin belgelerin bir yere gönderilmesi gerekirse ne yapacaksınız ? Burada imdadınıza OneNote yetişecektir. Örnek vermek gerekirse satış raporlarınızı oluşturdunuz ve bu raporların kayıtlarını veya notlarını bilgisayarınızda OneNote uygulamanıza da eklediniz. Acil bir işiniz çıktı ve dışarıya çıkmanız gerekti. Oysa ki bu raporları biriyle paylaşmanız gerekirken unuttunuz ! Akıllı cihazınız yanınızaysa korkmayın. Çünkü bilgisayarınız üzerinde oluşturduğunuz raporlar. iOS telefonunuzda OneNote uygulamanıza senkron olmuş durumdadır. Gelin birlikte şimdi hem iPad hem iPhone cihazda bu not sayfalarının nasıl gönderildiğini birlikte görelim.

 Uyarı :Bu işlemi yapabilmeniz için iOS cihazlarınızda muhakkak bir mail hesabının kurulu olması gerekmektedir.

iPad Cihazda Nasıl Yapılır ?

OneNote iOS Cihazlarda Sayfayı E-Posta Olarak Gönder-01

iPad cihazımızda OneNote uygulamamızı açtınız ve e-posta olarak göndermek istediğiniz sayfayı buldunuz. Tıpkı yukarıda ki ekranda olduğu gibi şimdi kırmızı okla gösterilen adam şekli + ne dokunalım.

OneNote iOS Cihazlarda Sayfayı E-Posta Olarak Gönder-02

Karşımıza bir ufak pencere açılacaktır. Bu pencere içerisinde Sayfayı E-Posta Olarak Gönder butonuna dokunalım.

OneNote iOS Cihazlarda Sayfayı E-Posta Olarak Gönder-03

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi istediğimiz sayfa bir pdf dönüştürüldü ve gönder butonuna dokunduğumuzda ilgili sayfa pdf olarak karşı tarafa gidecektir.

iPhone Cihazda Nasıl Yapılır ?

OneNote iOS Cihazlarda Sayfayı E-Posta Olarak Gönder-04

Peki iPad üzerinde yaptığımız işlemi iPhone üzerinde nasıl gerçekleştireceğiz ? oldukça basit iPhone cihazımızda OneNote uygulamamızı açalım. Uygulamamız çalıştıktan snra göndermek istediğimiz sayfayı bularak kırmızı ok ile gösterilen üç noktaya dokunalım.

OneNote iOS Cihazlarda Sayfayı E-Posta Olarak Gönder-05

Açılan pencereden Sayfayı Gönder butonuna dokunalım.

OneNote iOS Cihazlarda Sayfayı E-Posta Olarak Gönder-06

iPad cihazda olduğu gibi iPhone cihazımızda e-posta gönderme penceresi açılacaktır. iPad cihazımızda olduğu gibi iPhone cihazımızda da göndermek istediğimiz sayfa pdf olarak eklendi. Gönder butonuna dokunmamız yeterli olacaktır.

Sonuç

OneNote iOS Cihazlarda Sayfayı E-Posta Olarak Gönder-07

Sonuç olarak karşı tarafa gönderdiğimiz mail yerine başarılı bir şekilde ulaşacak ve kişi rapor veya gönderdiğiniz her neyse görüntüleyebilecektir.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate