OneNote iOS Cihazlarda Arama

OneNote iOS Cihazlarda Arama

446 views

    Sizlerle daha önceden OneNote 2013 Arama Yetenekleri konu başlıklı yazıyı aktarmıştım. Bu yazımda ise yine OneNote arama yeteneklerinden bahsedeceğim. Ama iOS bir cihaza yüklenen OneNote arama yeteneklerinden bahsetmeye çalışacağım. Hangi cihaza bakarsanız bakın OneNote uygulaması neredeyse tüm yeteneklerini akıllı cihazlar üzerinde sergilemektedir. Böyle bir durum olunca tüm cihazlarda neredeyse aynı deneğimi yaşamaktayız. Hadi ufak bir uygulama ile bunu pekiştirelim.

iPad Cihazlarda Arama

OneNote iOS Cihazlarda Arama-01

Şimdi iOS yüklü olan iPad cihazım üzerinde bulunan OneNote uygulaması çalıştırarak arama bölümüne her hangi bir şeyler yazıyorum. Sonuçlar karşıma dökülmeye başlıyor. Arama kutucuğunun hemen solunda bulunan ayarlar ikonuna tıkladığımda ise aramak istediğim kelimeyi hangi not defterinde veya sadece bu bölümde arasın gibi filtreleme yapma durumumuzda bulunmaktadır.

OneNote iOS Cihazlarda Arama-02

Ben arama işlemini tüm defterlerde yaptığım için aradığım kelime nerede geçiyorsa hepsi önüme dökülmüş durumdadır.

OneNote iOS Cihazlarda Arama-03

Arama sonuçlarından her hangi bir istediğiniz sayfaya dokunduğunuzda direk ilgili sayfa açılacaktır.

OneNote iOS Cihazlarda Arama-04

Şimdi geldik en can alıcı noktaya ; desktop kelimesini aratıyorum. Karşıma çıkan sonuç çok ilginç neden mi ? Çıkan sonuç içerisinde ki sayfada bir resim bulunmaktadır. Bu resim üzerinde desktop kelimesi geçmektedir. Yanlış duymadınız OneNote uygulamamız resimler üzerinde bulunan metinleri de indexlemektedir. Çıkan sonuçlarda sadece resim bulunan sayfalarla karşılaşmanız muhtemel bir durumdur. Benden söylemesi J

iPhone Cihazlarda Arama

OneNote iOS Cihazlarda Arama-05

Peki arama işlemini iPhone cihazda nasıl yapıyoruz. Sol tarafta bulunan 3 çizgiye dokunalım.

OneNote iOS Cihazlarda Arama-06

Hemen not defterlerinin olduğu menü açılacaktır. Arama kutucuğu üst tarafta yerini almıştır. İstediğiniz bir kelime veya metni girerek arama işlemini başlatabilirsiniz.

OneNote iOS Cihazlarda Arama-07

Sonuçlar hemen arama kutucuğunun altına dökülmeye başlayacaktır. İstediğiniz bir sonuca dokunduğunuzda ilgli sayfa açılacaktır.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts
One Comment

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate