OneNote 2016 Tablolarınızı Excel Elektronik Tablosuna Dönüştürün

OneNote 2016 Tablolarınızı Excel Elektronik Tablosuna Dönüştürün

510 views

    OneNote 2016 veya daha önceki sürümler veya tablet telefon gibi cihazlar kullanarak tablolar oluşturabilir ve bu tabloları istediğiniz şekillerde ve boyutlarda yapılandırabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu tabloları isterseniz. Excel Elektronik Tablolara dönüştürebilirsiniz. Eğer excel belgeleriyle çok çalışıyorsanız. Daha önceden sizlerle paylaşmış olduğum; OneNote 2013 Elektronik Tablolarla Çalışın konu başlıklı yazımı incelemenizi öneririm. Bu yazımızda ise OneNote 2016 üzerinde tablolarınızı excel elektronik tablosuna nasıl dönüştüreceğimizi göreceğiz. Lafı uzatmadan hemen uygulamamıza başlayalım.

OneNote 2016 Tablolarınızı Excel Elektronik Tablosuna Dönüştürün-01

Öncelikle Ekle tabına gelerek kırmızı kare içerisinde bulunan Tablo simgesine tıklayalım.

OneNote 2016 Tablolarınızı Excel Elektronik Tablosuna Dönüştürün-02

Karşımıza ufak bir tablo menüsü açılacaktır. Bu ekranda istediğimiz kadar satır ve sütun seçerek tablomuzu oluşturabiliriz. Ben üç satır iki sütun seçiyorum.

OneNote 2016 Tablolarınızı Excel Elektronik Tablosuna Dönüştürün-03

Tablomu oluşturdum ve tablo içerisine girilmesi gereken verileri girdim. Şimdi Düzen tabına geçtiğimizde yeşil dikdörtgen içerisinde bulunan menüleri kullanarak tablolarınızı istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. (Bu konuya ilerleyen yazılarımızda ayrıntılı bir şekilde değineceğiz. Şimdi kırmızı kare içerisinde bulunan Excel Elektronik Tablosuna Dönüştür simgesine tıklayalım.

OneNote 2016 Tablolarınızı Excel Elektronik Tablosuna Dönüştürün-04

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi oluşturmuş olduğumuz tablo artık bir excel belgesine dönüştürülmüştür. Bu belgeyi çift tıklayarak direk olarak excel belgesi içerisinde çalışabilirsiniz.

Başka yazılarda görüşmek üzere.. .

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate