OneNote 2016 Notlarınıza Visio Diyagram Ekleyin

OneNote 2016 Notlarınıza Visio Diyagram Ekleyin

536 views

Her zaman söylediğim bir cümle var ne iş yaparsanız yapın muhakkak OneNote kullanın demiştim. Bu cümleyi her defasında tekrarlamaktan hiç usanmıyorum. Sebebine gelince OneNote ile her şey elinizin altında bulunmaktadır. İster cepten ister tablet cihazınızdan kısacası ne kullanırsanız kullanın tüm notlarınıza anında erişebileceksiniz. Bugün kü anlatacağım konu ise IT dünyasını yakından ilgilendiren Microsoft Visio hepimiz günün birinde bir kerede olsa kullanmışızdır ve aktif olarak Visio üzerinde projelerinizi çizerek detaylandırıyor olabilirsiniz. Peki bu projelerinizi OneNote eklemeye ne dersiniz ? Şimdi isterseniz bu ufak uygulamayı birlikte yapalım. Uygulama oldukça basit ve anlaşılır.

OneNote 2016 Notlarınıza Visio Diyagram Ekleyin-01

OneNote 2016 uygulamamızı açtıktan sonra Ekle tabına gelerek kırmızı kare içerisinde görülen Diyagram tıklayalım.

 Not : OneNote 2016 üzerinde Visio Diyagramlarınızı ekleyebilmeniz ve düzenlemeniz için muhakkak bilgisayarınızda Microsoft Visio olması gerekmektedir. Şunu da ifade etmek gerekirse baka bir cihaza geçtiğinizde ve bu cihazınızda Microsoft Visio kurulu değilse ! Visio Diyagramlarınızı sadece görüntüleyebilirsiniz.

OneNote 2016 Notlarınıza Visio Diyagram Ekleyin-02

Visio Diyagramına tıkladıktan sonra isterseniz yeni bir Visio çizimi oluşturabilir veya var olan bir Visio diyagramını ekleyebilirsiniz. Şimdi Var Olan Visio Çizimi tıklayalım. Açılan ufak pencereden daha önceden çizmiş olduğumuz Visio diyagramımızın yolunu gösterelim. Aç tıklayalım.

OneNote 2016 Notlarınıza Visio Diyagram Ekleyin-03

Karşımıza yukarıda ki pencere gelecektir. Visio diyagramınızı isterseniz dosya olarak ekleyebilir veya diyagram olarak ekleyebilirsiniz. Bizim amacımız Visio diyagramı eklemek olduğu için ikinci seçeneğe tıklıyoruz.

OneNote 2016 Notlarınıza Visio Diyagram Ekleyin-04

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi Visio Diyagramımızı başarılı bir şekilde OneNote 2016 üzerine eklemiş olduk.

 Not : Görüntü üzerinde çıkan Düzenle butonuna tıkladığınızda düzenleme işlemini OneNote üzerinde yapmazsınız. Düzenleme yapabilmek için Microsoft Visio uygulamasının bilgisayarınızda kurulu olması gerekmektedir. Düzenle butonuna bastığınızda Visio çiziminiz Microsoft Visio uygulaması ile açılacaktır.

OneNote 2016 Notlarınıza Visio Diyagram Ekleyin-05

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi düzenle butonuna tıkladığımızda çizim direk Visio üzerinde açılmaktadır.

OneNote 2016 Notlarınıza Visio Diyagram Ekleyin-06

Ayrıca OneNote üzerine eklediğiniz Visio diyagramlarınız üzerinde istediğiniz şekilde notlar alabilirsiniz.

OneNote 2016 Notlarınıza Visio Diyagram Ekleyin-07

Ben birde iPad cihazımda eklemiş olduğum Visio Diyagramı görüntülemek istediğimde sonuç yukarıda ki ekranda olduğu gibi görünmektedir. Kusursuz bir şekilde bundan sonra takdiri sizlere bırakıyorum.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

One Comment

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Akıllı Aramalar Yapın

    Bir önceki yazı konumuz olan Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Eklemeyi işlemiştik. Bu yazımızda biraz bu konuya benziyor. Windows 10 OneNote uygulamasını kullanarak hiçbir web tarayıcısı kullanmadan OneNote içerisinden Bing arama motorunu ...

Read More

Windows 10 OneNote Çevrimiçi Resim Ekleme

    Çevrimiçi resim ekleme özelliği daha önceden Windows 10 OneNote uygulaması içerisinde yer almıyordu. Çevrimiçi resim ekleme özelliği Ağustos 2017 güncellemesi ile birlikte Windows 10 OneNote uygulamasına yenilik olarak geldi. Peki çevrimiçi resim ...

Read More

Microsoft Teams Hangi İstemcilerde Çalışır ?

    Microsoft Teams bir çok cihaz ve platformu desteklemektedir. Bunların başında tabii ki günümüzde yaygın olarak kullanılan akıllı cihazlar, bilgisayarlar ve web tarayıcıları üzerinden Teams uygulamanıza ulaşarak organizasyonunuz içerisindeki takımlarla nerde olursanız olun ...

Read More
Sponsor
Translate