OneNote 2016 ile Notlarınıza Arka Plan Resmi Ekleyin

OneNote 2016 ile Notlarınıza Arka Plan Resmi Ekleyin

598 views

    OneNote kullanarak fikirlerimizi öğrendiklerimizi hayata dair ne varsa not alabiliyoruz. Aldığımız notlarada her cihazsımızdan senkron bir şekilde ulaşabiliyoruz. Peki notlarımızı alırken sayfalarımızı kendimize özgü tasarlayabilirmiyiz. Tabii ki evet isterseniz OneNote 2013 Şablon Sayfalar ile Çalışmak konu başlıklı yazıyıda inceleyebilirsiniz. Bunun yanında konu başlığından anlaşılacağı üzere notlarınıza arka plan resimleri ekleyebilirsiniz. Böylelikle daha renkli ve size özgü notlar alabilirsiniz. Bir nevi bir webmaster gibi çalışabilirsiniz. Şimdi hep birlikte notlarımıza nasıl bir arka plan resmi ekleyebileceğimizi birlikte inceleyelim.

OneNote 2016 ile Notlarınıza Arka Plan Resmi Ekleyin-01

Yeni bir sayfa açarak bir manzara resmini sayfam içerisine kopyaladım. Dilediğiniz gibi sayfaya eklediğiniz resimleri boyutlandırabilirsiniz. Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi resim şuan seçili durumdadır.

OneNote 2016 ile Notlarınıza Arka Plan Resmi Ekleyin-02

Resmimiz üzerinde sağ tıklayalım. Açılan menüden Resmi Arka Plan olarak ayarla seçeneğine seçelim.

OneNote 2016 ile Notlarınıza Arka Plan Resmi Ekleyin-03

Artık resmimiz arkaplan resmi olmuş durumdadır. Artık dilediğiniz gibi resmin üzerine sağına soluna dilediğiniz notları alabilirsiniz. Bunun yanında dokunmatik bir yüzeyi bulunan bir cihaza sahipseniz. Bir dijital kalem veya mause ile el yazısı ile notlar alabilirsiniz. Bundan sonrasını sizlere bırakıyorum.

OneNote 2016 ile Notlarınıza Arka Plan Resmi Ekleyin-04

Peki arka plan resmini kaldırmak isterseniz ne yapacaksınız Tabii ki cevabı oldukça basit yapmanız gereken tek şey resmin üzerinde sağ tıklayarak Resmi Arka Plan Olarak Ayarla seçeneğine tıklayarak resmi arka plandan çıkarmak olacaktır.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate