OneNote 2016 Hızlı Erişim Araç Çubuğunu Özelleştirmek

OneNote 2016 Hızlı Erişim Araç Çubuğunu Özelleştirmek

624 views

    OneNote 2016 kullanmaya başlayalı bir hayli zaman oldu. Sizlerde benim gibi OneNote 2016 kullanıyorsanız veya 2013 Hızlı erişim araç çubuğunu istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Hızlı erişim çubuğunda kullanmak istediğiniz bir özelliği bir kısayolu hızlı erişim araç çubuğuna ekleyerek sık kullandığınız kısayolları elinizin altında tutabilirsiniz. Buda size menüler içerisinde dolaşmaktansa elinizin altında olacağı için işinizi saniyeler içerisinde yapabileceksiniz. Böylelikle OneNote kullanırken yaşadığınız gün çerisinde ufak zamanlarda olsa size kalacaktır. J neyse fazla uzatmadan başlayalım uygulamamıza.

OneNote 2016 Hızlı Erişim Araç Çubuğunu Özelleştirmek-01

Öncelikle Hızlı Erişim Araç Çubuğunu yukarıda ki ekrandan daha net görebilirsiniz. Beyaz kare içerisine aldığım bölüm belki göremezsiniz diye görüntüyü kırmızı kare içerisine alarak büyütüüm. Şimdi aşağı gösteren beyaz ok işaretini tıklayalım.

OneNote 2016 Hızlı Erişim Araç Çubuğunu Özelleştirmek-02

Hızlı Erişim Araç Çubuğu’nu Özelleştir menüsü açılacaktır. Şimdi burada Yazdır işaretleyelim.

OneNote 2016 Hızlı Erişim Araç Çubuğunu Özelleştirmek-03

Yazdır kısayolu Hızlı Erişim Araç Çubuğu üzerindeki yerini aldı bile böylelikle direk istediğim notu yazdırabileceğim.

OneNote 2016 Hızlı Erişim Araç Çubuğunu Özelleştirmek-04

İsterseniz diğer menüleride ekleyebilirsiniz. Peki bu liste içerisinde belli başlı kısayollar bulunmakta ve bu kısayollar işinize yaramıyorsa ne yapmanız gerekiyor ? yazımıza devam ederek neler yapabileceğimizi birlikte görelim.

OneNote 2016 Hızlı Erişim Araç Çubuğunu Özelleştirmek-05

Tekrar Hızlı Erişim Araç Çubuğu Özelleştirme menüsünü açalım ve açılan menüden Diğer komutlar tıklayalım.

OneNote 2016 Hızlı Erişim Araç Çubuğunu Özelleştirmek-06

Diğer komutlara tıkladığımızda OneNote Seçenekleri penceresi açılacaktır. Pencere içerisinde hiç bir bölüme dokunmadan Hızlı Erişim Araç Çubuğu penceresi açık olacaktır. Bu ekranda istediğiniz bir kısayolu seçerek Ekle butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Son olarak tamam demeyi unutmayalım.

 Hatırlatma : OneNote Seçenekleri ekranına ulaşmanın diğer bir yolu ise; OneNote 2016/2013 uygulaması açıkken yukarıda bulunan sekmelerden Dosya sekmesine tıklayarak, ardından açılan menüden Seçenekler tıklamamız gerekmektedir.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

4 Comments

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate