OneNote 2016 Çevrimiçi Video Ekleme

OneNote 2016 Çevrimiçi Video Ekleme

532 views

    OneNote 2016 ile artık notlarınızın içine direk video gömebiliyorsunuz. Bu gömdüğünüz videoları yine OneNote 2016 Office uygulamanızla izleyebiliyorsunuz. Şuan Youtube, Vimeo, ve Office Mix üzerinde bulunan videoları sorunsuzca ekleyebiliyorsunuz. Lakin çok yeni bir özellik olduğu için bir çok video sitesi desteklenmiyor. Muhtemelen ilerleyen zamanlarda bu durumu düzelteceklerdir. Bir diğer kötü tarafı ise OneNote 2016’da eklediğiniz videolar çalışırken bir OneNote 2013 , iOS, Android ve Windows OneNote uygulamalarında videolar tıpkı bir resim eklenmiş gibi görünmektedir. Yine bu durumun diğer cihazlara gelecek güncellemeler ile düzeleceğini umut ediyorum.

Eğer video ekleme özelliğini kullanamıyorsanız. OneNote 2016 daha doğrusu Office 2016 uygulamanızı güncellemeniz gerekmektedir. Benim şuan kullandığım sürüm: 16.6741.2017 daha önceden kullandığım sürüm ise 16.6741.2015‘di ve çevrim içi video ekleme özelliği sorunsuz çalışıyordu. Sizde en azından bu sürümlere geçmeye çalışın. En azından Office 2016 uygulamalarınızı sorunsuz kullanmış olursunuz.

    Peki bu özelliği OneNote 2016 üzerinde aktif olarak nasıl kullanabiliriz konusuna geldiğimizde oldukça basit hadi hep birlikte çevrimiçi video ekleme özelliğini test edelim.

OneNote 2016 Çevrimiçi Video Ekleme-01

Öncelikle OneNote 2016 uygulamamızı açtıktan sonra Ekle sekmesine geçelim. Diğer bir adımda ise Çevrimiçi Video butonuna tıklayalım.

OneNote 2016 Çevrimiçi Video Ekleme-02

Açılan Çevrimiçi Video Ekle penceresinden Youtube, Vimeo, ve Office Mix üzerinden edinmiş olduğumuz video linkini yapıştıralım. Ardından Tamam butonuna tıklayalım.

OneNote 2016 Çevrimiçi Video Ekleme-03

Youtube üzerinde eklediğim video başarılı bir şekilde OneNote 2016 içerisine gömüldü.

OneNote 2016 Çevrimiçi Video Ekleme-04

Yine video izlemek istediğimde video play butonuna bastığımda artık OneNote 2016 içerisinde video oynamaya başlayacaktır.

OneNote 2016 Çevrimiçi Video Ekleme-05

Eğer yukarıda ki görüntü ile karşılaşırsanız. Muhtemelen desteklenmeyen bir site üzerinden video eklemeye çalışıyorsunuzdur. Muhtemelen bu durum ilerleyen zamanlarda düzelecektir.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate