OneNote 2013 Sayfa Sürümlerini Görüntüleyin Eski Sürümlere Dönün

OneNote 2013 Sayfa Sürümlerini Görüntüleyin Eski Sürümlere Dönün

505 views

    OneNote’u etkin bir şekilde kullanmaya başladık. Tüm notlarımızı OneNote üzerinde tutuyoruz, hatta aldığımız notları arkadaşlarımızla paylaşıyor, aynı not defterleri üzerinde birlikte etkileşimli bir şekilde çalışıyoruz. Not defterleriniz üzerinde sadece kendiniz çalışıyor bile olsanız bazen hatalar yapabilir yanlışlıkla andığımız notlarda değişiklikler yapabiliriz. Veya etkileşimli bir şekilde arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmalarda kimin ne yanlışlık yaptığını görmek isteyebiliriz. Durum böyle olunca sayfaların sürümlerini görüntüleme ve istediğimiz bir sürüme dönmek isteyebiliriz. OneNote bu tarz ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacaktır.

    Örnek vermek gerekirse bir sayfada kaç kere düzenleme yapılmış kim neyi değiştirmiş. Hangi tarihte işlem yapılmış gibi ayrıntılı bir şekilde görüntüleyebiliriz. Nasıl mı ? hadi nasıl yapıldığını birlikte görüntüleyelim.

OneNote 2013 Sayfa Sürümlerini Görüntüleyin Eski Sürümlere Dönün-01

Yukarıda OneNote uygulamam açık ve Office 365 Eğitim Notları isimli sayfamın daha önceki sayfa sürümlerini görüntülemek istiyorum. Bakalım nasıl yapılacak J

OneNote 2013 Sayfa Sürümlerini Görüntüleyin Eski Sürümlere Dönün-02

İlgili sayfam üzerinde sağ tıklayarak açılan menüden Sayfa Sürümlerini Göster seçeneğini seçelim.

OneNote 2013 Sayfa Sürümlerini Görüntüleyin Eski Sürümlere Dönün-03

Sayfalar bölümünde olan yeşil kare içerisinde bulunan bizim Office 365 Eğitim Notları sayfamız altında bulunan sayfa sürümleridir. Burada hangi tarihte sayfa kim tarafından değiştirildiğini görebiliriz. Yine Yukarıda ki ekranda kırmızı kare içerisinde bulunan kod yazısı 12.02.2015 tarihinde Mehmet Parlakyiğit tarafından eklendiği belirtilmektedir.

OneNote 2013 Sayfa Sürümlerini Görüntüleyin Eski Sürümlere Dönün-04

İlgili sayfa altında bulunan sayfa sürümlerinden istediğiniz bir sayfa sürümüne sağ tıklayarak ; Sürümü Geri Yükle seçeneğini tıklayarak ilgili sayfa sürümüne dönüş yapabilirsiniz. Ayrıca isterseniz sayfa sürümlerini tek tek silebileceğiniz gibi not defterinde bulunan sayfa sürümlerini silebilirsiniz. Eğer böyle bir düşünceniz varsa iyi düşünmenizi öneririm bu işlemi yaparsanız kesinlikle sayfa sürümlerini geri getiremezsiniz. Dilerseniz not defteri için sayfa sürümleri geçmişini devre dışı bırakabilirsiniz.

OneNote 2013 Sayfa Sürümlerini Görüntüleyin Eski Sürümlere Dönün-05

Fark ettiyseniz sayfamın da başlığı değişmiş bulunmaktadır. Yaptığınız her değişiklikten sonra sayfamız altında sayfa versiyonları artacaktır.

Sayfa sürümlerini gizlemek için ilgili sayfamız üzerinde sağ tıklayarak sayfa sürümlerini gizle seçeneğini tıklayarak sayfa sürümlerini kapatabiliriz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Related Posts
One Comment
  • DENİZ ASLAN
  • 28 Ekim 2016

  Hocam merhabalar,
  OneNote tarafındaki kaynaklar için teşekkür ederim, emeğinize sağlık…

  Bir sorum olacak,
  Office 365 kullanıyorum,
  Sayfa sürümlemenin çalışması için bir ayar var mı hocam… 2016 sürüm 64 bit te çalıştıramadım…

  Sürüm 16.0.6965.2092

  Cevapla

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate