OneNote 2013 Notlarınız İçerisindeki Resimleri Kesin

OneNote 2013 Notlarınız İçerisindeki Resimleri Kesin

454 views

    Resimler üzerinde çalışmak onları küçültmek gereksiz yerlerini kesmek için genellikle PhotoShop v.s yazılımlar kullanırız. Ya da farklı yöntemlere gidebiliriz. OneNote kullanıyorsanız bu tarz ufak işlemleri OneNote 2013 uygulamamız içerisinde gerçekleştirmemiz mümkündür. Hatırlatmak amacı ile daha önceden yazmış olduğumuz yazılarımızdan olan OneNote Clipper Chrome ve OneNote’a Gönderme Aracı konu başlıklı yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Bu bölümde anlatmak istediğimiz konu OneNote içerisinde bulunan sayfalarımız içerisinde ki resimleri nasıl kesebileceğizdir. Şimdi bu konuyu birlikte inceleyelim.

Not : Resimler makalede anlatıldığı gibi kesilebilmesi için OneNote Onetastic Eklentisinin kurulu olması gerekmektedir.

OneNote 2013 Notlarınız İçerisindeki Resimleri Kesin-01

Yukarıda ki OneNote 2013 uygulamam içerisinde bulunan sayfada resim bulunmaktadır. Şimdi ben bu resmin gereksiz bölümünü keserek aldığım notun daha güzel ve anlaşılır olmasını sağlayacağım. Sebebine gelince resmin bir kısmı benim için gereksiz ve anlam kargaşasına yol açmaktadır.

OneNote 2013 Notlarınız İçerisindeki Resimleri Kesin-02

İlgili resmi seçerek resim üzerinde sağ tıklıyorum. Açılan seçeneklerden Kes seçeneğini işaretliyorum.

OneNote 2013 Notlarınız İçerisindeki Resimleri Kesin-03

Karşıma Resmi Kes isimli bir pencere açılacaktır. Resmin tamamını tamamlayan bir kare görüntülenmektedir. Ben bu kareyi mause ile birlikte resmin ihtiyaç duyduğum bölümünü bırakarak Kabul Et butonuna basıyorum.

OneNote 2013 Notlarınız İçerisindeki Resimleri Kesin-04

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi remin gereksiz bölümünü kestim. Uygulama oldukça basit ve kolay bu işlemi sizlerde rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate