OneNote 2013 Bölümleri Birleştirin

OneNote 2013 Bölümleri Birleştirin

557 views

    OneNote üzerinde kullanmış olduğunuz not defterleri içerisinde birden fazla bölüm bulunabilir. Bazı durumlarda bu bölümlerin fazlalığını azaltmak için veya hemen hemen aynı kategoride olan bölümleri birleştirmek isteyebilirsiniz. Ama nasıl yapacaksınız hele içerisinde yüzlerce sayfa varsa ve bu sayfaları tek tek aktarmak gibi bir düşünceniz varsa unutun hatta bence tüm bildiklerinizi unutun ve OneNote için çok kolay olan bu özelliği birlikte kullanarak görelim.

OneNote 2013 Bölümleri Birleştirin-01

Benim OneNote uygulamam üzerinde 2 farklı bölümüm yer almaktadır. Kaynaklar ve Makaleler adında bu iki bölüm aslında aynı kategoriye giriyor ve ben bu bölümleri birleştirmek istiyorum.

OneNote 2013 Bölümleri Birleştirin-02

Yapmam gereken birleştirmek istediğim; bölüm üzerinde sağ tıklıyorum. Açılan menüden Başka bir bölümle birleştir. Seçeneğini tıklayalım.

OneNote 2013 Bölümleri Birleştirin-03

Açılan bölümü birleştir penceresinde Birleştirmek istediğiniz bölümü seçerek birleştir butonunu tıklayalım.

OneNote 2013 Bölümleri Birleştirin-04

Bu eylemin geri alınamayacağı konusunda bir uyarı alıyoruz. Eğer bu işlemi yapmak istiyorsanız bölümü birleştir diyerek işlemin tamamlanmasını sağlayalım.

OneNote 2013 Bölümleri Birleştirin-05

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi bölüm başarılı bir şekilde birleştirilmiş durumdadır. Eğer birleştirdiğimiz makaleler bölümünü silebilir veya bölümün silinmemesini sağlayabiliriz. Sayfaların başarılı bir şekilde diğer bölüme aktarıldığından emin olduktan sonra bölümü manuel olarak silebiliriz.

OneNote 2013 Bölümleri Birleştirin-06

Yukarıda ki sayfada görüldüğü gibi artık makaleler isimli bölümüm bulunmamaktadır. Sayfalar tarafına baktığımızda ise eski bölümüm içerisinde bulunan tüm sayfalar başarılı bir şekilde gelmiş bulunmaktadır.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate