OneNote 2013 Arama Yetenekleri

OneNote 2013 Arama Yetenekleri

429 views

    OneNote üzerinde artık sıkı bir şekilde notlarımızı tutuyoruz. Artık yüzlerce notumuz ve onlarca not defterimiz var hani notu nereye yazdık ? Bazen anında bir nota ulaşmamız gerekebilir; bu durumda ihtiyacımız ilgili notu aratmak olacaktır. OneNote bence bu durum için biçilmiş bir kaftan ne istiyorsanız arayın hatta bir resmin üzerinde bulunan bir yazıyı bile aratabilirsiniz. Elinizle yazmış olduğunuz bir nottan tutun bir matematik denklemine kadar aratabilirsiniz. Durum böyle olunca OneNote’un üstün yeteneklerinden olan arama seçeneği her zaman sizlerin etkin bir şekilde yardımcınız olacaktır.

OneNote 2013 Arama Yetenekleri-01

Bunu ufak bir uygulama üzerinde görelim. Yukarıda ki resimde OneNote arama kutucuğunu görebiliriz.

OneNote 2013 Arama Yetenekleri-02

Şimdi arama kutucuğuna Mehmet yazarak enter tuşuna basalım. Sonuç yukarıda ki gibi olacaktır. Öncelikle OneNote size tüm arama sonuçlarını gösterecektir. Bir şeyi fark ettiniz mi bilmiyorum ama arama sonuçlarından birisi resim üzerinde geçen Mehmet kelimesi arama sonuçlarında Mehmet kelimesinin üzeri mavi ile işaretlenmiş olacaktır. OneNote arama yetenekleri sayesinde istediğiniz veriye anında ulaşabilirsiniz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

5 Comments

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate