Microsoft Edge OneNote Clipper

Microsoft Edge OneNote Clipper

608 views

    Yakın zamanda hayatımıza giren Windows 10 ile birlikte yeni bir web tarayıcısı olan Microsoft Edge gelmişti. Artık internet Explorer yeri artık Microsoft Edge alacağa benziyor. Fazla kullanma şansım olmadı. Ama kullandığım kadarıyla söylemek gerekirse Internet Explorer nazaran daha hızlı olduğunu söyleyebilirim. Bu zamana kadar Chrome ve Internet Explorer üzerinde OneNote Clipper nasıl kullanılacağından bahsetmiştim. Detaylara aşağıda ki linklerden ulaşabilirsiniz.

    Buraya kadar her şey güzel ve sağlıklı bir şekilde yürümektedir. İşin içerisine Microsoft Edge girdiğinde OneNote Clipper eklerken bir sıkıntı yaşıyoruz. Peki bu sıkıntıyı nasıl aşabiliriz. Sorunun cevabını yazımızın devamında birlikte inceleyelim.

Microsoft Edge OneNote Clipper-01

Şimdi Microsoft Edge web tarayıcımızı açalım ve https://www.onenote.com/clipper/onenote adresine girelim. OneNote Clipper eklemek istediğimizde yukarıda ki uyarıyı alacağız bu uyarıya bakılırsa OneNote Clipper Microsft Edge üzerinde kullanılması imkansız gibi görünüyor.

Microsoft Edge OneNote Clipper-02

Daha önceden Internet Explorer üzerinden OneNote Clipper kurduysak işimiz kolay olacaktır. Yukarıda zaten Internet Explorer üzerinde çalışan OneNote Clipper’ı görebilirsiniz.

Microsoft Edge OneNote Clipper-03

Şimdi tekrar Microsoft Edge tarayıcımıza dönelim. Sağ üst tarafta bulunan (…) 3 nokta simgesine tıklayalım.

Microsoft Edge OneNote Clipper-04

Açılan menüden Ayarları tıklayalım.

Microsoft Edge OneNote Clipper-05

Karşımıza Ayarlar penceresi gelecektir. Bu pencere içerisinde öncelikle Sık kullanılanlar çubuğunu gösteri açık konuma getirelim. 2. Aşamada ise Başka bir tarayıcıdan sık kullanılanları al tıklayalım. Burada ki amaç Internet Explorer üzerinde OneNote Clipper sık kullanılanlara eklemiştik. Şimdi Internet Explorer üzerinden bu ayarları çekmek olacaktır.

Microsoft Edge OneNote Clipper-06

Internet Explorer işaretli bir durumdayken İçeri Aktar butonuna tıklayalım.

Microsoft Edge OneNote Clipper-08

Görüldüğü gibi Microsoft Edge tarayıcımız üzerinde bulunan sık kullanılanlar çubuğuna OneNote’a Kırp kısa yolu gelmiş durumdadır. Şimdi buraya tıklayalım.

Microsoft Edge OneNote Clipper-08

Sonuç olarak; OneNote Clipper Microsoft Edge tarayıcımıza ekledik. Ve OneNote Clipper çalıştı. Şimdi Microsoft hesabınızla veya iş ve okul hesabınızla oturum açınız.

Microsoft Edge OneNote Clipper-09

Artık Microsoft Edge tarayıcımız ile OneNote Clipper kullanarak istediğimiz web sayfalarını kırparak OneNote online olarak gönderebiliriz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

One Comment

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate