Learn OneNote

Learn OneNote

474 views

    OneNote bir setup dosyasından kuralacağı gibi Windows Mağazası içerisinden kurabilir ve kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan internete bağlı bir bilgisayar , Windows 8.1 ve Windows 10 bir işletim sistemi bu uygulama bence daha çok dokunmatik yüzeye sahip cihazlarda daha kullanışlı ama böyle bir cihaza sahip değilseniz yinede kullanabilirsiniz. Veya bunun yerine OneNote 2013 uygulamasını bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken burada bulunan linkten OneNote 2013 uygulamasını indirmek olacaktır.

Learn OneNote-01

Yukarıda ki resimde Windows Mağazada bulunan ve ücretsiz olan uygulamayı görebilirsiniz. Ben daha önceden uygulamayı indirdiğim için Aç butonu bulunmakta sizzler ilk defa kuracaksanız yükle butonu çıkacaktır. Windows Mağazadan OneNote uygulamasını Windows Mağazadan yararlanarak kurduysanız ve uygulama hakkında fikriniz yoksa bu yazı aslında tam size göre yazımaza devam edelim.

Learn OneNote-02

Windows Mağaza içerisinden indirmiş olduğunuz OneNote uygulamasının ekran kesitini yukarıda ki ekranda görüntüleyebilirsiniz.

Learn OneNote-03

Şimdi Windows Store yani Mağaza uygulamamızı açalım ve arama bölümüne Learn OneNote yazalım. Ya da buradaki linki ziyaret ederek direk web tarayıcısı üzerinden Learn OneNote eğitici uygulamasına sahip olabilirsiniz. Learn OneNote uygulamsına sahip olduğunuzda OneNote uygulamasını daha etkin ve Pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Learn OneNote-04

Learn OneNote uygulamasını mağaza üzerinden yükle butonuna tıklayarak Windows 8.1 yüklü bilgisayarınıza ya da Windows 10 bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Learn OneNote-05

Ben Learn OneNote uygulamamı kurdum ve artık OneNote etkin bir şekilde kullanmak için Learn OneNote uygulamasını açarak OneNote inceliklerini öğrenmeye başlayabilirim.

Learn OneNote-06

Yukarıda ki ekrana baktığımızda Learn OneNote öğreticimize ait ekran görüntülerini görebiliriz. Learn OneNote uygulaması daha çok dijital bir kitap kıvamında hem metinsel hemde göresel olarak OneNote inceliklerini sunmaktadır. Sol menüden istediğiniz başlık ve alt başlıkları seçerek OneNote etkin bir şekilde kullanamya başlayabilirsiniz. Bu arada öğreticiyi kullanarak bir nevi OneNote alıştırma yapmış olacaksınız.

Learn OneNote-07

Yine Learn OneNote ait bir ekran görüntüsü Learn OneNote görsel olarak desteklenmiş bir uygulama olduğu için direk nokta atışları yapabilirsiniz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate