iPad OneNote App Experimental

iPad OneNote App Experimental

699 views

    Geçtiğimiz günlerde Windows 10 kullanıcıları için OneNote App Preview (ön izleme) sürünü test etmeleri için bir seçenek sunulmuştu. Bu seçenek artık iPad kullanıcıları içinde geçerli oldu. Eğer iPad cihazınızda OneNote uygulamanızı güncellediyseniz. Sürüm: 15.26 sizlerde OneNote Experimental (Deneysel) özellikleri etkinleştirebilirsiniz. Tabii bu seçenek isteye bağlı bir durum olduğu için test edip etmemek tamamen sizin elinizde. Test edip beğenmezseniz eski özellikleri kullanmaya devam edebilirsiniz. Peki OneNote Experimental (Deneysel) özellikleri nasıl etkinleştireceğiz. Birlikte inceleyelim. (Şuan iPhone kullanıcıları OneNote Experimental (Deneysel) özellikleri kullanamazlar)

iPad OneNote App Experimental-01

Öncelikle iPad cihazımızda OneNote uygulamamızı açalım. Sol üst köşede bulunan üç çizgi işaretine dokunalım. Bu arada yukarıda gördüğümüz ekran OneNote Experimental (Deneysel) sürümünden bir önceki versiyondur.

iPad OneNote App Experimental-02

Açılan menüden Ayarlar ikonuna dokunalım.

iPad OneNote App Experimental-03

Açılan ayarlar penceresinden Deneysel Özellikleri Etkinleştir öğesini aktif hale getirelim.

iPad OneNote App Experimental-04

OneNote Experimental (Deneysel) özellikleri etkinleştirebilmek için OneNote uygulamasından çıkmamız gerekmektedir. Çık butonuna dokunalım.

iPad OneNote App Experimental-05

OneNote uygulamamızı tekrar açtığımızda iPad cihazımızda OneNote uygulamamız yeni görünümüyle açılacaktır. Dikkat ederseniz yukarıda bölümler görünmüyor ! Şimdi kırmızı kutucuk içerisinde bulunan geri butonuna dokunalım.

iPad OneNote App Experimental-06

Genel görünüş itibari ile Windows 10’da olduğu gibi uygulamamız bize OneNote Online hatırlatmaktadır. Bölümler artık yukarıda değil sol yanda durmaktadır. OneNote Experimental (Deneysel) özellikleri test etmeye başlayabilirsiniz. Yazımın başında belirttiğim gibi memnun kalmazsanız eski sürüme geri dönebilirsiniz. Bakalım diğer güncellemelerde ne gibi yenilikler gelecek ?

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Related Posts

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate