iPad Cihazlarda OneNote 2.14 Güncellemesi ile Yeni ve Eski Sayfa Görünümü

iPad Cihazlarda OneNote 2.14 Güncellemesi ile Yeni ve Eski Sayfa Görünümü

440 views

iPad cihazlarda yeni sayfa görünü ile sayfa ön izlemesini daha net ve kolay görebilirsiniz. Tabii ki bundan önce iPad cihazınızda yüklü olan OneNote uygulamasının 2.14 sürümüne güncellenmesi gerekmektedir. Eğer cihazınızda hangi sürümü kullandığınızı bilmiyorsanız iPad bir cihazda sürüm kontrolünü nasıl yapacağımızı aşağıda ki uygulamada görebiliriz.

iPad Cihazlarda OneNote 2.14 Güncellemesi ile Yeni ve Eski Sayfa Görünümü-01

Öncelikle iPad cihazım üzerinde OneNote uygulamamı açarak sol üst köşede bulunan üç çizgiye dokunalım.

iPad Cihazlarda OneNote 2.14 Güncellemesi ile Yeni ve Eski Sayfa Görünümü-02

Açılan menüden ayarlar simgesine dokunalım.

iPad Cihazlarda OneNote 2.14 Güncellemesi ile Yeni ve Eski Sayfa Görünümü-03

Açılan ayarlar penceresinin en alt kısmında sürüm bilgimizi görebiliriz. Ben Sürüm 2.14.1 kullanmaktayım. Buda tüm OneNote yeteneklerinden faydalanabileceğimi göstermektedir.

iPad Cihazlarda OneNote 2.14 Güncellemesi ile Yeni ve Eski Sayfa Görünümü-04

Yukarıda ki OneNote uygulamasına baktığımızda sürüm 2.14’den önceki sürüme ait bir ekran görünmektedir. Sağ tarafta bulunan kırmızı kare içerisine baktığımızda sayfaları görmekteyiz. Sadece sayfa başlıkları yer almaktadır. Sayfa başlıkları yine dar bir alanda görüntülenmektedir. Şimdi yeni görünüme göz atalım.

iPad Cihazlarda OneNote 2.14 Güncellemesi ile Yeni ve Eski Sayfa Görünümü-05

Yukarıda ki ekran görüntüsüne baktığımızda ise OneNote uygulamamızın 2.14 sürümüne yükseltilmesi sonucu yeni sayfa görünümlerini görüntüleyebiliriz. Sayfalar bölümü sol tarafa taşınmış ve sayfa bölümleri daha geniş olarak görüntülenmektedir. Yine başlıkların yanı sıra hemen başlığın altında ya sayfa içerisinde bulunan metinlerin bir kısmını ya da el yazısı ile yazılmış bir görüntüyü görebiliriz. OneNote 2.14 sürümü ile bence daha işlevsel bir görünüm almış bakalım ilerleyen zamanlarda ne tür yenilikler göreceğiz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate