iPad Cihazlar için OneNote 2.18 Güncellemesi

iPad Cihazlar için OneNote 2.18 Güncellemesi

509 views

    6 Kasım 2015 tarihinde iPad ve iPhone cihazlar için OneNote 2.18 sürüm numarası ile yeni bir güncelleme gelmiş bulunmaktadır. Bu güncelleme içerisinde bir çok yenilik gelmektedir. Bunlar; Ses kaydı alma özelliği, şekillere dönüştür ve yeni renk paleti olmak üzere yenilikler bu güncelleme ile gelmiştir. Şimidi bu başlıklara kısaca uygulamalı olarak değineceğiz.

iPad Cihazlar için OneNote 2.18 Güncellemesi-01

iOS yüklü cihazlarıma gelen güncellmeyi anında sizlerle twitter üzerinden paylaşmıştım. Güncelleme iPad ve iPhone cihazların her ikisinede gelmiştir.

iPad Cihazlar için OneNote 2.18 Güncellemesi-02

OneNote uygulamasına ait yenilikleri OneNote uygulamanız içerisinden görüntüleyebilirsiniz.

Ses Kaydı Alın

Office OneNote uygulaması ile bilgisayarınız üzerinden ses kaydı daha önceden alabiliyorduk lakin yeni gelen bu güncelleme ile artık ses kayıtlarımızı direk olarak iPad ve iPhone cihazlarımız üzerinden alabiliyor ve aldığımız bu sesli notları yine iPad ve iPhone cihazımız üzerinden dinleyebiliyoruz.

iPad Cihazlar için OneNote 2.18 Güncellemesi-03

Şimdi yeni bir ses kaydı almak için OneNote uygulamamızı açalım. Ardından Ekle sekmesine gelerek Ses ikonuna dokunalım.

iPad Cihazlar için OneNote 2.18 Güncellemesi-04

İlk defa bu işlemi iPad cihazım üzerinde yaptığım için OneNote uygulamam mikrofona erişmek isteyecektir. Tamam butonuna dokunarak erişime izin verelim.

iPad Cihazlar için OneNote 2.18 Güncellemesi-05

Denemek için bişeyler mırıldanabilirsiniz. Şuan ses kaydımız alınmaya başlamış durumdadır. İşiniz bitince kaydı durdur demeniz yeterli olacaktır.

iPad Cihazlar için OneNote 2.18 Güncellemesi-06

Kaydı durdurduktan sonra ses kaydımızın alındığını görebiliriz. Şimdi aldığımız ses kaydı üzerine dokunalım. Açılan menüden yürüt diyebilir veya kırmızı kare içerisine alınan ok işaretine tıklayabilirsiniz. Böylece aldığınız ses kaydını dinleyebilirsiniz.

iPad Cihazlar için OneNote 2.18 Güncellemesi-07

Şuan aldığım ses kaydını dinlemeye başladım. Bu notlar sizler için çok önemli olabilir. Hatta bir toplantıya katıldıysanız direk toplantı notlarını sesli olarak alabilirsiniz.

iPad Cihazlar için OneNote 2.18 Güncellemesi-08

iPhone cihazımdan aldığım sesli notu dinlemek istediğimde başarılı bir şekilde ses kaydını dinleyebiliyorum.

iPad Cihazlar için OneNote 2.18 Güncellemesi-09

Aynı şekilde bilgisayarım üzerinde bulunan OneNOte 2016 uygulamasından ses kaydımıza başarılı bir şekilde ulaşabilmekteyiz.

Şekillere Dönüştür

iPad cihazınızda el ile veya dokunmatik bir cihaz ile notlar alınıyorsunuz ve bazen şekilller çizmeniz gerekebilir. Doğal olarak bu şekiller el ile çizim yaptığımızda bozuk olacaktır. Veya şekil kenarları saga sola kayacaktır. Gelen bu yenilik sayesinde böyle bir derdiniz kalmayacak sebebine birlikte bakalım.

iPad Cihazlar için OneNote 2.18 Güncellemesi-10

Yukarıda ki şekle bakalım öncelikle Çiz sekmesine geçelim. Kırmızı kare içerine aldığım. Şekillere Dönüştür ikonuna dokunuyorum. Ve altıgen , daire, dikdörtgen ve son olarak bir üçgen çiziyorum. Bu çizimleri tamamıyla el yordamı ile yappıyorum. Yukarıda görüldüğü gibi şekilller kusursuz bir şekil almaktadır.

Yeni Renk Paleti

OneNote eski sürümlerinde ipad için yani daha önceden renk paleti filan yoktu. Bu yeni güncelleme ile iPad cihazlarımızda renk paletini kullanarak istediğimiz renkere anında kavuşabileceğiz.

iPad Cihazlar için OneNote 2.18 Güncellemesi-11

OneNote uygulamamız açıkken Çiz sekmesine geçelim. Kırmızı kare içerisinde bulunan renk paketine dokunalım.

iPad Cihazlar için OneNote 2.18 Güncellemesi-12

Karşımızda harika bir renk paleti istediğiniz renklere anında ulaşabilirsiniz. Yeni güncelleme tüm iPad ve iPhone cihaz sahiplerine hayırlı olsun.

  • Dikkat : Bu güncelleme iOS cihalar için 6 Kasım 2015 tarihinde 2.18 Sürüm numarası ile yaynlanmıştır.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

2 Comments

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate