Bu Yeni Özellik Sayesinde Outlook.com E-Postalarınızı OneNote Kaydedin

Bu Yeni Özellik Sayesinde Outlook.com E-Postalarınızı OneNote Kaydedin

417 views

Hemen hepimiz Outlook.com sayfasını kullanarak kişisel maillerimizi kontrol etmekteyiz. Gün içerisinde bir çok mail alış verişi yapıyor olabiliriz. Bu gelen mailler içerisinde bizler için önemli mailler bulunabilir. Şöyle düşünün tatildesiniz ve maillerinizi kontrol etmek için herhangi bir bilgisayara oturdunuz ve maillerinizi kontrol etmeye başladınız. Oturmuş olduğunuz bilgisayar üzerinde herhangi bir OneNote uygulaması olamayacağından ötürü sizler için önemli maillerinizi kaydedebilmek için OneNote Online kullanmanız gerekecektir. Bunun yerine Outlook.com’a gelen yeni özellik sayesinde e-postalarınızı istediğiniz gibi OneNote’a kaydedebileceksiniz. Hadi ufak bir uygulama ile bunu gerçekleştirelim.

Outlook.com E-Postalarınızı OneNote Kaydedin-01

Benim için önemli olan bir E-Postayı seçerek sağ üst bölümde bulunan üç nokta işaretine tıklayalım. Açılan menüden OneNote’a Kaydet linkine tıklayalım.

Outlook.com E-Postalarınızı OneNote Kaydedin-02

Karşımıza size ait olan not defterleriniz gelecektir. İstediğiniz bir not defterini ve bölümü seçerek kaydet butonuna tıkladıktan sonra e-postanız OneNote’a kaydolacaktır.

Outlook.com E-Postalarınızı OneNote Kaydedin-03

Başka bir yolu ise e-postanız açıkken sol tarafta bulunan Eylemler butonuna tıklayarak açılan menüden OneNote’a kaydet butonuna tıklamak olacaktır.

Sonuç :

Outlook.com E-Postalarınızı OneNote Kaydedin-04

İstediğiniz bir cihazdan OneNote uygulamasını açarak e-postanın gerçekten OneNote üzerine kayıt olduğunu görebilmek için kontrol ettiğinizde başarılı bir şekilde e-postanın kaydedildiğini görebilirsiniz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

One Comment

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate