Belgelerinizi OneNote’a Yazdırın

Belgelerinizi OneNote’a Yazdırın

1.139 views

    Bir Word, Excel hatta PowerPoint belgenizi muhakkak yazıcıya göndererek kağıt üzerine çıktı almışsınızdır. Gelin artık bu tarz belgelerinizi OneNote üzerine gönderelim ve her yerden bu notlarımıza anında ulaşalım. İşlem oldukça basit ve kolaydır. Tıpkı bir A4 çıktısını yazıcıya göndermeden hiçbir farkı yok sadece yapmanız gerek yazıcı seçerken OneNote 2010 veya 2013 uygulamanızı seçmek olacaktır. Hadi birlikte ufak bir uygulama yapalım.

Belgelerinizi OneNote’a Yazdırın-01

Öncelikle yapmanız gereken OneNote üzerine göndermek istediğiniz Word belgesini açalım. CTRL + P tuş kombinasyonunu kullanarak yazdırma seçeneklerini açalım.

Belgelerinizi OneNote’a Yazdırın-02

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi yazıcı seçenekleri açılacaktır. Sizleri duyar gibiyim tanıdık bir ara yüz J evet hepimizin gün içinde karşılaştığı bir ekran, Şimdi normal bir printer yerine Send To OneNote 2013 seçeneğini seçerek yazdır butonuna tıklayalım.

Belgelerinizi OneNote’a Yazdırın-03

Karşımıza yukarıda ki yani OneNote içinde konumunu seçin penceresi açılacaktır. Bu ekranda yazdırmak istediğiniz not defterini ve bölümü seçerek tamam butonuna tıklayalım.

Belgelerinizi OneNote’a Yazdırın-04

Sonuç yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi olacaktır. Belgemizi OneNote üzerine yazdırdık. Ben yazıcı seçeneklerinden A4 kağıdı seçili bıraktığım için belgem kaç sayfaysa OneNote üzerine de o kadar sayfa olarak gelmiş bulunmaktadır.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

Mehmet PARLAKYIGIT

IT Professional Softline Turkey Information Technology Specialist olarak çalışmakta.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

    Windows 10 üzerinde bulunan OneNote uygulamamız gün geçtikçe tüm hızıyla yenilenmeye yeni yetenekler edinmeye devam ediyor. Bunlardan en önemli Temmuz 2017 yeniliklerinden olan kalemlerimizi istediğimiz şekilde özelleştirebiliyoruz. Tüm yenilikleri buradan görebilirsiniz. Böylelikle ...

Read More
Sponsor
Translate